Forskjell mellom versjoner av «Plott til georeferert raster»

Fra Focus Arealplan
Hopp til: navigasjon, søk
(Ny side: I Ribbon-menyen "Focus Arealplan Layout" finner man en knapp der man kan bestemme at plott til PDF også skal produsere en georeferert TIF-fil. Denne kan for eksempel benyttes til å he...)
 
Linje 3: Linje 3:
 
Denne kan for eksempel benyttes til å hente planen inn i GIS-systemer, eller drapere den over en terrengmodell i Infraworks.
 
Denne kan for eksempel benyttes til å hente planen inn i GIS-systemer, eller drapere den over en terrengmodell i Infraworks.
  
Funksjonen erstatter i stor grad den tidligere [[Plott til ortoplan]]-funksjonen ettersom kvaliteten på den plottede filen blir bedre, samt at bakgrunnsfargen ikke er hvit som tidligere, men består istedet av en alpha-kanel som er 100% transparent.
+
Funksjonen erstatter i stor grad den tidligere [[Plott_til_Ortoplan]]-funksjonen ettersom kvaliteten på den plottede filen blir bedre, samt at bakgrunnsfargen ikke er hvit som tidligere, men består istedet av en alpha-kanel som er 100% transparent.
  
  

Revisjonen fra 25. jan. 2022 kl. 09:36

I Ribbon-menyen "Focus Arealplan Layout" finner man en knapp der man kan bestemme at plott til PDF også skal produsere en georeferert TIF-fil.

Denne kan for eksempel benyttes til å hente planen inn i GIS-systemer, eller drapere den over en terrengmodell i Infraworks.

Funksjonen erstatter i stor grad den tidligere Plott_til_Ortoplan-funksjonen ettersom kvaliteten på den plottede filen blir bedre, samt at bakgrunnsfargen ikke er hvit som tidligere, men består istedet av en alpha-kanel som er 100% transparent.


Eksempel på bruk av funksjonen vises i følgende video: