Forskjell mellom versjoner av «Focus Arealplan:Plott til ortoplan virker ikke»
Fra Focus Arealplan
(Ny side: =Plott til ortoplan gir feilmelding= none ==Årskak:== Focus Arealplan har ikke tilstrekkelig med rettigheter til å kopiere ut filene '"C:\ProgramData\Focus So...) |
(→Plott til ortoplan gir feilmelding) |
||
Linje 1: | Linje 1: | ||
=Plott til ortoplan gir feilmelding= | =Plott til ortoplan gir feilmelding= | ||
[[Fil:ortoplanerror.png|none]] | [[Fil:ortoplanerror.png|none]] | ||
− | == | + | ==Årsak:== |
Focus Arealplan har ikke tilstrekkelig med rettigheter til å kopiere ut filene '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\OrtoPlan.pc3"' og '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\OrtoPlan.pmp"' til mappene som er konfigurert under Printer Support File Path i Options/Files: | Focus Arealplan har ikke tilstrekkelig med rettigheter til å kopiere ut filene '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\OrtoPlan.pc3"' og '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\OrtoPlan.pmp"' til mappene som er konfigurert under Printer Support File Path i Options/Files: | ||
Nåværende revisjon fra 28. feb. 2020 kl. 06:53
Plott til ortoplan gir feilmelding
Årsak:
Focus Arealplan har ikke tilstrekkelig med rettigheter til å kopiere ut filene '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\OrtoPlan.pc3"' og '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\OrtoPlan.pmp"' til mappene som er konfigurert under Printer Support File Path i Options/Files:
Løsning 1:
Be nettverksadministrator om å kopiere filene inn i disse mappene for deg slik at alle i firmaet har tilgang til filene.
Løsning 2:
Legg til stien '"C:\ProgramData\Focus Software\Focus Arealplan 20xx\"' som ekstra søkestier i Options:
-Da er problemet løst på din maskin, men kolleger må gjøre samme operasjon for å få det til å virke.